<
 

MERSİN SU ve KANALİZASYON İDARESİ PERSONEL A.ŞMersin Büyükşehir Belediye Başkanı

1963 tarihinde Mersin'in Tarsus ilçesinde doğan Seçer, üniversite eğitimini Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde sürdürmüştür.
Çocukluğunda kunduracı çırağı olarak çalışma hayatına başlayan Vahap Seçer, üniversite öğrenimi süresince mesleğiyle ilgili alanlarda çalışıp eğitimini tamamlamıştır. Genç yaşta çalışma hayatına atılmanın avantajıyla 1987 yılında, henüz 24 yaşında iken Seçer Tarım ve Yağ Sanayi AŞ’yi kurmuş; tarımsal üretim, sanayi ve ticaret alanlarında yatırımlarda bulunmuştur.
Genç yaşlarında siyasete de ilgi duyan Vahap Seçer, Demokratik Sol Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi İl ve İlçe Örgütleri'nde İlçe Başkanlığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği de dahil olmak üzere her kademede görev almıştır.
2007 yılında Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili seçilen Seçer, iki dönem yaptığı vekillik görevinin ardından 2015 yılında görevinden ayrılmıştır.
Meclis’te Tarım, Orman ve Köy işleri Komisyonu ile Plan Bütçe Komisyonu üyeliği görevlerinde de bulunan Vahap Seçer evli ve iki çocuk babasıdır.
Vahap Seçer şu an ise Mersin Büyükşehir Belediye Başkanıdır.
                                                                                            
Faydalı LinklerMESKİ PERSONEL A.Ş